Kobieca Moda

kobieca strona mody

Rajstopy Rajstopy damskie

Rajstopy damskie – czym się kierować przy ich wyborze?

Kupno rajstop nie powinno być raczej skomplikowaną sprawą, jednak kiedy przyjrzymy się temu bliżej, faktycznie może być kłopotliwe. Dziś chcemy zająć się tym tematem i podpowiedzieć Wam, czym kierować się podczas wyboru rajstop. Dzięki temu nie będziecie musiały przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut sterczeć w sklepie przed półką z rajstopami. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam dokonać szybkiego wyboru i kupić rajstopy idealne dla Waszych potrzeb, sylwetki i portfela.

Rajstopy damskie – wybrać te z klinem czy bez?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym do czego w rajstopach służy klin? Zapewne zauważyłaś, że niektóre z modeli nie posiadają tej części. Klin widoczny jest w szczególności w większych modelach. Ta część rajstop odpowiada za lepsze ułożenie ich na kobiecych nogach. Dzięki temu nie czujemy praktycznie, że mamy założone rajstopy damskie.

Modne rajstopy – klin grubszy czy mniej widoczny?

Jak można się spodziewać modne rajstopy raczej nie będą posiadały widocznych klinów, choć te są niezwykle ważne w tym jakże ważnym dla kobiet dodatku. Pamiętaj, że jeżeli zakładasz obcisłą sukienkę, warto wybrać rajstopy, które będą posiadały niewidoczny klin. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby bardzo na nie uważać, bowiem są one mniej wytrzymałe niż te, których klin jest znacznie grubszy i bardziej widoczny.

Rajstopy damskie – grubość ma znacznie

Wybierając rajstopy, często kierujemy się pogodą, która panuje za oknem. Nic w tym dziwnego, bowiem każda z nas chce wyglądać nie tylko modnie, ale również chce nosić ubrania i dodatki, które będą zapewniały jej komfort i ciepło.
Jeżeli wybieramy się na eleganckie przyjęcie w upalny dzień, z pewnością nie wybierzemy grubych, cielistych rajstop, które będą ukrywały nasze zgrabne nogi. Postawimy tutaj raczej na model wykonany z cieniutkiego materiału, który ochroni nasze nogi, jednak będzie całkowicie niezauważalna.

Rozmiar ma znacznie

Wybór rozmiaru rajstop dla wielu jest tajemnicą. Nic zatem dziwnego, że często wybieramy za małe lub za duże rajstopy, przez co czujemy się niekomfortowo. Pamiętaj, że jeżeli nosisz rozmiar L, również takie wybierz rajstopy. Chyba, że jesteś osobą wysoką, wówczas wybierz rozmiar większe. Jeżeli kupujesz rajstopy modelujące, zawsze wybieraj rozmiar, który aktualnie nosisz.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *