Kobieca Moda

kobieca strona mody

Kabaretki Podkolanówki Rajstopy

Nylonowe rajstopy ulżyły portfelom mężczyzn

Rajstopy towarzyszą kobietom od wieków.

Jeszcze w latach 20-tych XX wieku w modzie były jedwabne pończochy, na które panie wydawały krocie. Nie dlatego, że mogły pozwolić sobie na wybór wielu modeli, ale dlatego, że produkt ten był niezwykle delikatny, przez co szybko się niszczył.

Dziś chcemy w dalszym ciągu zaglądać w głąb historii. Opowiemy Wam o nylonowych rajstopach, które ulżyły męskim portfelom. Czy były wygodne i ogólnodostępne? Przeczytacie poniżej.

Tańsze i bardziej wytrzymałe

Można się domyślać, że nylonowe rajstopy wymyślił mężczyzna, który wydawał krocie na jedwabne pończochy dla swojej żony. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo. Prawdą jest jednak to, że nylon był włóknem bardzo mocnym, a jednocześnie delikatnym, dzięki czemu rajstopy nie niszczyły się tak szybko. Co więcej – były tańsze. Nic zatem dziwnego, że zyskały taką popularność.

Wojenne problemy

Na wszystkich kontynentach poza Europą, nylonowe rajstopy i pończochy robiły furorę. Niestety w naszym i innych europejskich krajach, w czasie, kiedy nylonowe cuda były modne, trwała wojna. Oznaczało to, że w krajach, gdzie trwały walki, nylonowe rajstopy stały się produktem deficytowym. Dlaczego tak było? Otóż nylon wykorzystywano do szycia spadochronów dla żołnierzy, przez co brakowało go do produkcji rajstop i pończoch.

Lata 60-te – pończochowa rewolucja

W latach 60-tych na rynek wprowadzono pierwsze rajstopy. Kobiety oszalały na ich punkcie. Wcześniej, połączenie majtek z pończochami nosiły jedynie aktorki i tancerki. Teraz mogły założyć je również normalne kobiety. Obawiano się, czy produkt się przyjmie. Niepotrzebnie. Kobiety, podobnie, jak kilkadziesiąt lat wcześniej w pończochach, teraz zakochały się w rajstopach. 10 lat po debiucie tego produktu, w Stanach Zjednoczonych zanotowano większą sprzedaż rajstop niż tak uwielbianych przez kobiety pończoch.

Stylonowe rajstopy spełnieniem marzeń Polek

Aby nasze rodaczki również mogły nosić rajstopy i czuć się pięknie, producenci poszli o krok dalej. Skoro w kraju brakowało nylonu, rozpoczęli produkcję rajstop ze stylonu. Lata 60-te to rozpoczęcie produkcji rajstop z elastycznej przędzy. Właśnie ten rodzaj rajstop stał się słynnym prezentem, który wręczano przez wiele lat kobietom na Dzień Kobiet.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *